Zajecia w Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej prowadzone są przez doświadczonych trenerów mających w swoim dorobku prowadzenie dziesiątek warsztatów i szkoleń w DCP, jak również szkoleń na zamówienie instytucji i firm. Nasi wykładowcy to certyfikowani psycholodzy i psychiatrzy, wieloletni praktycy poznawczo-behawioralnej terapii posiadający kilkunastoletnie doświadczenie kliniczne w pracy z pacjentami.
Agnieszka Juszczyk-Mirek - Dyplomowany psycholog oraz seksuolog, certyfikowany psychoterapeuta systemowy (certyfikat nr 112), certyfikowany psychoterapeuta CBT Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB (certyfikat nr 1822), psychoterapeuta Terapii Schematów ISST International Society of Schema Therapy ( w trakcie certyfikacji), certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Od przeszło 21 lat prowadzi psychoterapię indywidualną (w podejściu poznawczo-behawioralnym, terapię schematów, terapię w nurcie systemowym), terapię rodzin i par, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia. Pracuje z pacjentami z zaburzeniami: lękowymi, depresyjnymi, psychotycznymi, zaburzeniami stresu pourazowego ASD/PTSD, zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi OCD, zaburzeniami seksualnymi , zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami psychosomatycznymi, zaburzeniami osobowości. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe w zakresie Seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, w zakresie Diagnozy Psychologicznej, w zakresie Neuropsychologii Klinicznej i diagnozy neuropsychologicznej. W obszarze umiejętności psychoterapeutycznych kształciła się także w Szkole Terapeutycznej - Psychoterapia Systemowa Indywidualna i Rodzinna WTTS (kurs podstawowy i kurs zaawansowany), Terapia Rodzin - Polski Instytut Ericksonowski, Terapia Małżeństw i Par - Polski Instytut Ericksonowski, Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie, Szkoła Terapii Schematów ISST, Studium metod pracy z ofiarami przemocy seksualnej, ich rodzinami i opiekunami - Fundacja Dzieci Niczyje, Studium Opiniowania Psychologiczno-Sądowego - Fundacja Dzieci Niczyje, czteroletnia akredytowana Szkoła Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierunkiem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Ukończyła cykl szkoleń w zakresie terapii DBT dialektyczno-behawioralnej prowadzonych przez Marsha Linehan, Alec Miller i Jill Rathus-( DBT Skills, DBT Sills for Adolescents and Families, Comprehensive Training in DBT, DBT Intensive Plus for Mental Helath Professionals), jak również szkolenia rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Dialektyczno-Behawioralnej Terapii PTDBT z prof. Alanem Fruzzettim i in.Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Polskie Towarzystwo Dialektyczno-Behawioralnej Terapii PTDBT, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, International Critical Incident Stress Foundation (ICISF), International Association for Suicide Prevention (IASP), Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Pracuje w Poradniach Zdrowia Psychicznego i niepublicznych podmiotach leczniczych, stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe oraz superwizuje swoją pracę psychoterapeutyczną.
Marzena Szczygieł - psycholog, psychoterapeutka, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, kierownik programu Młodzieżowego Klubu Abstynenta, prezes Stowarzyszenia JESTEM zajmującego się terapią i profilaktyką uzależnień. Członek Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Poradniach Zdrowia Psychicznego, młodzieżowych ośrodkach szkolno-wychowawczych, instytucjach zajmujących się profilaktyką i terapią uzależnień oraz współuzależnień. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w pracy terapeutycznej. Specjalizuje się w interwencji kryzysowej i terapii osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych i współuzależnionych, DDA. Prowadzi terapię grupową dla osób z problemem uzależnienia od środków psychoaktywnych, osób współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików. W terapii pracuje z osobami w sytuacji kryzysu, problemami zaburzeń depresyjnych, lękowych, zaburzeń somatyzacyjnych, kryzysem przemocy w rodzinie, zjawiskiem zaniedbania i krzywdzenia dzieci, przemocą seksualną. Prowadzi terapię indywidualną i grupową dzieci i osób dorosłych, terapię rodzin, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia dla specjalistów zajmujących się terapią. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Kwalifikacje do prowadzenia terapii rodzin zdobyła kształcąc się w Instytucie Psychiatrii i Neurologii IPIN w Warszawie. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Szkole Terapeutycznej Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, Instytucie Psychiatrii i Neurologii IPIN Warszawa, Towarzystwie Promocji Zdrowia, KARAN Warszawa, Centrum Metodycznym Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej MEN Warszawa, NORDISK, PSMP Amsterdam, Instytucie Kształcenia Nauczycieli Kalisz, Instytucie Psychoterapii Wrocław, WOTUiW Wrocław.
Anna Resler-Moskwa - psycholog, psychoterapeutka, certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny, terapeuta systemowy, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzinami w Oddziale Dziennym przy Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, współpracuje z Fundacją Warto Wiedzieć, z Centrum CBT w Warszawie, Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Szkole Wyższej Psychologii Społecznej SWPS w Warszawie, Szkole Psychoterapeutycznej Poznawczo-Behawioralnej CBT w Warszawie, Szkole Psychoterapeutycznej Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzinnej Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej w Poznaniu (kurs podstawowy i kurs zaawansowany), oraz w trakcie innych szkoleń specjalistycznych z zakresu diagnozy i psychoterapii. Od kilku lat prowadzi treningi i warsztaty m.in. z zakresu komunikacji, asertywności, umiejętności społecznych oraz sztuki prezentacji dla wychowawców, nauczycieli i firm. Autorka książek i artykułów w literaturze naukowej i popularno-naukowej.
Dominika Polkowska-Jaroszewicz - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (nr certyfikatu 369), członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno- Behawioralnej. Ukończyła magisterskie studia psychologiczne na Uniwersytecie Łódzkim oraz czteroletnią szkołę psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Warszawie. Uczestniczyła w wielu kursach doskonalących. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w różnorodnych placówkach (szpital psychiatryczny w Tworkach, poradnie: zdrowia psychicznego i psychologiczno-pedagogicznej, centrum pomocy rodzinie, specjalistycznym ośrodku dla osób z uszkodzeniami mózgu i chorobami neurologicznymi). Specjalizuje się w diagnostyce i pomocy psychologicznej oraz psychoterapii indywidualnej i grupowej osób doświadczających zaburzeń nastroju (depresja, zaburzenie afektywne dwubiegunowe),z zaburzeniami lękowymi ( zaburzenia obsesyjno-kompulsywne- natręctwa, fobie, napady paniki), zaburzeniami osobowości, z trudnościami w relacjach interpersonalnych i życiu osobistym oraz w sytuacjach kryzysowych. Posiada również doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi z powodu psychozy. Swoją pracę poddaje regularniej superwizji.
Magdalena Kempa - Jestem psychologiem, interwentem kryzysowym oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym nr certyfikatu 1108, od 2016 r. członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Specjalizuje się w psychoterapii osób cierpiących z powodu lęku, napadów paniki, fobii, smutku, depresji, zaburzeń okołoporodowych, natręctw, traumy, nadmiernych wymagań wobec siebie, perfekcjonizmu. Wspieram osoby w kryzysie emocjonalnym, w sytuacjach żałoby, utraty oraz z powodu nagłych wydarzeń losowych. Pracuję z ofiarami oraz sprawcami przemocy. Udzielam wsparcia emocjonalnego także w pozytywnych sytuacjach życiowych - chęci dokonania zmian w obszarze zawodowym oraz osobistym. W swojej pracy przyjmuję postawę bezwarunkowej akceptacji i poszanowania Pacjenta. Kontrakt terapeutyczny opieramy na wspólnie opracowanych celach oraz konkretnych sposobach ich realizacji. W swojej pracy koncentruję się na zasobach Pacjenta oraz ich rozwoju, co naturalnie sprzyja wsparciu w pokonywaniu trudności. Pacjent może liczyć na moją pełną autentyczność w relacji poprzez podkreślanie jego mocnych stron oraz empatyczną konfrontację z trudnościami. Oprócz zaangażowania w swoją pracę i prowadzenia Pacjenta w procesie terapii przyjmuję także postawę aktywnego towarzyszenia i podążania za potrzebami oraz identyfikowania i uczenia się systemu wartości Pacjenta w celu jak najlepszego dopasowania metod terapii do realizacji wspólnie założonych celów. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji prowadzonej przez certyfikowanych superwizorów.
Maciej Moskwa - Dr n. med. specjalista psychiatra Ukończył I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie w 1997 r., tytuł specjalisty psychiatry uzyskał w roku 2005. W latach 1992-98 studiował na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Staże naukowe w zakresie psychiatrii konsultacyjnej odbywał w Massachusetts General Hospital (Harvard University) i Shriners Burns Institute w Bostonie, studia doktoranckie – na Uniwersytecie w Linköping w Szwecji (problematyka zachowań samobójczych i zaburzeń odżywiania). Asystent i wykładowca w Katedrze i Klinice Psychiatrycznej WUM, a następnie w II Klinice Psychiatrycznej WUM, w której obronił rozprawę doktorską w dziedzinie nauk medycznych pod tytułem: Porównanie cech klinicznych, psychospołecznych oraz biochemicznych pacjentów z zaburzeniami związanymi z używaniem alkoholu, kwalifikowanych do przeszczepienia wątroby. Kierownik Oddziału Dziennego Psychiatrycznego dla Dzieci przy Szpitalu SWZPZPOZ w Warszawie (2011-2013), ordynator Klinicznego Oddziału Psychiatrycznego Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego i konsultant-psychiatra Szpitala Wolskiego (2013-2015), a następnie zastępca ordynatora Oddziału Psychiatrycznego Mazowieckiego Centrum Psychiatrii „Drewnica” w Ząbkach. Konsultant-psychiatra w Klinice Chirurgii Ogólnej, Wątroby i Transplantacyjnej i Klinice Hepatologii WUM oraz w Szpitalu Specjalistycznym Św. Zofii w Warszawie. W latach 2017 – 2020 pełnił funkcję dyrektora medycznego NZOZ Centrum Pomocy Profesjonalnej. Jest konsultantem ds. medycznych firmy GlaxoSmithKline w obszarze terapeutycznym HIV. Autor i współautor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych m.in. na temat psychofarmakoterapii, zaburzeń afektywnych, psychiatrii konsultacyjnej w hepatologii, zaburzeń snu oraz etyki medycznej.