Uczestnicy pogłębią swoje umiejętności w zakresie: prowadzenia diagnozy z pacjentem małoletnim i jego rodzicami, zastosowania technik CBT, stawiania diagnozy behawioralnej i planowania programów terapii. Zapoznają się z modelem pracy z dziećmi z zaburzeniami eksternalizacyjnymi (ADHD, ODD, CD) oraz modelem pracy z zaburzeniami internalizacyjnymi (depresyjnymi, lękowymi), zaburzeniami całościowymi rozwojowymi, oraz mutyzmem wybiórczym. Szkolenie ma na celu zdobycie i pogłębienie wiedzy oraz praktyki w zastosowaniu technik terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem ich zastosowania w kontekście konceptualizacji pacjenta i ustalonego planu leczenia.
W trakcie szkolenia uczestnicy pracować będą metodami warsztatowymi, w trakcie których prezentowane i ćwiczone będą techniki terapeutyczne CBT, a praca nad przypadkami i zajęcia superwizyjne umożliwią praktyczne przyswojenie nabytych wiadomości.
Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży obejmuje 100 godzin dydaktycznych realizowanych w trakcie 5 zjazdów weekendowych (sobota, niedziela) odbywających się przeważnie raz w miesiącu.